בפתח הדברים: 70 ומעלה – ממשיכים הלאה!

ברשת גני הילדים ומעונות היום “בית יעקב” מציינים את שנת השבעים, ואיך חוגגים? עם הישגים!

בהתרגשות ובאושר, אנו מזמינים אתכם לחגוג איתנו את פתיחתה של שנת ה-70 לפעילותה של הרשת הגדולה בישראל לחינוך בגיל הרך.

 

שנת ה-70 נחגגת אצלנו עם תודה גדולה לבורא עולם – על מה שהיה,

עם תפילה בלתי פוסקת – על כל מה שעוד יהיה,

עם שורת מיזמים חינוכיים – חדשניים ופורצי דרך,

ועם שאיפות – שהולכות כל הזמן… קדימה!

 

קבלו כמה טעימות ממה שקורה פה השנה:

329 גני ילדים – בית יעקב 

נוסף לגנים הקיימים, אנו פותחים השנה עשרות גני ילדים חדשים בכל רחבי הארץ: בירושלים, בבית-שמש, בביתר ובערד; מפתחים ומרחיבים את גני האנגלית בירושלים; וחונכים את גני ז’יקוב – גנים חסידיים (בשפת האידיש) בבית-שמש.

 

116 מעונות יום

למעונות המשגשגים והמבוקשים שלנו נולדו אחים חדשים! השנה פתחנו גם את מעון “נאות מלכה” במודיעין עילית ומעון חדש נוסף בבני-ברק.

שדרגנו השנה את הסביבה החינוכית והשקענו משאבים רבים בעיצובה האופטימלי.

השקענו, כרגיל, בדמויות המפתח – בצוות! – והענקנו למנהלות המעונות סדרת השתלמויות בנושא “גיוס ושימור עובדים”.

 

277 משפחתוני “פמילי”

האג’נדה שלנו היא לעשות את המקסימום – כדי להביא למקסימום: להשקיע ולפעול על מנת למקסם את מימוש הפוטנציאל האישי וההתפתחותי של כל ילד. כחלק מהאג’נדה הזו, אנחנו מאמינים שסביבה חינוכית תואמת-התפתחות היא תנאי חיוני לסדר יום תקין ולביטחון שסיפקנו לכל ילד את צרכיו ההתפתחותיים, בגיל שבו הם קריטיים עבורו ובעלי השפעה על כל עתידו.

כדי שזה ייקרה, היוזמה שתכננו לשנה זו היא “עיצוב סביבה חינוכית”. וועדת ההיגוי של “פמילי” הפיקה קטלוג ייחודי בשם “משפחתון מהקטלוג”. מטרת הקטלוג: להנגיש ולהמחיש את הדרך לעיצוב סביבה חינוכית אופטימלית, באופן היוצר “מפת דרכים” מדויקת עבור מנהלת המשפחתון. בקטלוג הדרכה מצולמת והמלצה ממוקדת, מתוך מבחר אופציות שונות, המאפשרות למנהלת לבחור את העיצוב המתאים לביתה ולתקציבה. נוסף לזאת, רכזות “פמילי” מסייעות ומעניקות הכוונה והדרכה מקצועית.

כמו שאתם מכירים אותנו, אנחנו מעשיים: אלה לא רק עצות טובות, אלא מעשים! כך, יצרנו שיתוף פעולה עם מספר ספקים, שנאותו להוזיל עלויות עבור מנהלות המשפחתונים ולספק להן את הסחורה במהירות – ובמשלוח עד הבית.

86 מסגרות “פתחיה”

“פתחיה”, הרשת הגדולה בישראל לחינוך מיוחד בגיל הרך, מייסודה של “רשת גני הילדים ומעונות יום – בית יעקב”, חוגגת את תשע”ט בדרכה המיוחדת:

 

מדברים חברתית

זהו מיזם חינוכי חדש וחיוני, שנולד מתוך הניסיון רב-השנים של מקצועני “פתחיה” ומתוך מעקב אכפתי אחר הבוגרים שלנו. כשבדקנו מי מהם הצליח יותר בהמשך חייו, נוכחנו לראות שבאופן מוכח – מיומנויות חברתיות הן תנאי הכרחי להצלחה הזו.

מעבר לזאת, כשילד מצויד במיומנויות חברתיות תקינות – יש לו כבר כמעט הכל… הוא נהנה מקשר בריא ומתקשורת תקנית, מדימוי עצמי גבוה ומתחושת ביטחון וערך עצמי. הוא שייך, הוא מאושר!

אנחנו יודעים שמיומנויות חברתיות ניתנות לרכישה ולפיתוח, ואנחנו כאן בשביל לתת לילדים שלנו את המתנה הגדולה הזו לחיי ההווה והעתיד שלהם. כי מי שיכול לאמן את הילד במקסימום ההצלחה, הוא מי שנמצא ועובד איתו יום-יום – וזה הצוות שלנו 🙂

תוכנית “מדברים חברתית” הותאמה במדויק לגישה זו, ובמסגרתה יקבלו צוותי הגנים הדרכה לפיתוח המיומנויות החברתיות השונות בקרב הילדים, וההורים ייהנו מעדכונים ומהדרכה להמשך עבודה בבית.

 

ממשיכים לגדול:

אשדוד מתפתחת – עם מרפאת התפתחות הילד: מרפאת “פתחיה” שלישית מצטרפת לקודמותיה הירושלמיות – ונפתחת באשדוד, בשיתוף קופת-חולים “מאוחדת”. במרפאה יוכלו ילדי “מאוחדת” לקבל אבחון מקצועי מקיף, תוכנית קידום אישית, וטיפולים פרא-רפואיים מתקדמים ממיטב המומחים בתחום – ללא תשלום.