פמלי מחדשת בכל יום תמיד

רשמי ביקור בנופש למנהלות המשפחתונים של 'פמילי' רשת משפחתונים ארצית במסגרת גני ילדים ומעונות יום בית יעקב

פמלי מחדשת בכל יום תמיד

רשמי ביקור בנופש למנהלות המשפחתונים של 'פמילי' – רשת משפחתונים ארצית במסגרת גני ילדים ומעונות יום "בית יעקב"

היו אלה 30 השעות המפעימות ביותר שעברו עלי מזה זמן רב. 30 שעות, בהן היה האוויר מלא זרמים של אחדות, של תחושת חיבור חזקה, של לכידות מיוחדת, של תחושת שליחות המקדמת כל אחת, של כח הזורם מצוות מגובש ומקצועי, של שעיטה קדימה בחדשנות יוצאת דופן. 30 שעות של אווירה מחשמלת, של הנאה בלתי פוסקת, של גאוות יחידה ושל ידיעה ברורה שאין עוד קבוצה איכותית כזו עם צוות מנצח כזה. ישבתי יחד עם 250 מנהלות המשפחתונים של 'פמילי' בירושלים ובתל-ציון שהשתתפו בנופש ייחודי שאורגן על ידי ההנהלה. 250 נשים, הנושאות בגאון את האמירה 'פמילי – הכי משפחתי שיש' ואינן רואות בה סיסמה גרידא, אלא דרך חיים והלך רוח.

ברמה הגבוהה ביותר

250 נשים נפלאות העוסקות בטיפול באוצרות היקרים ביותר לעם ישראל (כמו שאמר המנהל הרב יצחק גולדקנופף בהרצאה המרתקת שנשא לפני צוות 'פמילי' ומנהלות המשפחתונים: "אתן מגדלות את דור העתיד של עם ישראל ועושות זאת דרך ה'צינור' הטוב ביותר שאפשר לחשוב עליו, דרך 'פמילי'. גם במשרד התמ"ת מודים שאין עוד גוף בתחום המשפחתונים המאפשר כל כך הרבה כמו 'פמילי' "), הן לא הפסיקו לעשות עבודתן נאמנה והתייעצו עם הרכזות ערב ובוקר וגם צהריים בשאלות שונות הנוגעות לטיפול בילדים. הרכזות מצידן האירו פנים, הסבירו, חיזקו, עודדו, ייעצו, התפעלו ותרמו מהידע שלהן ומנסיונן הרחב. "כך זה תמיד", אמרה לי מנהלת אחת המשפחתונים, כשסעדנו את לבנו בארוחת הצהריים המושקעת שהוגשה. "הרכזות הן מדריכות בחסד, פועלות מתוך תחושת שליחות אמיתית כחלק ממערכת 'פמילי', העושה הכל לטובת מינוף ושדרוג המשפחתונים. הן תמיד קשובות, תמיד עונות לטלפונים, תמיד בחשיבה 'מה יהיה הטוב ביותר לילדים'. עבדתי בעבר ברשת משפחתונים אחרת ואני יכולה לומר לך מניסיון, שאין דברים כאלה…"
מטרת העל של רשת 'פמילי', שאכן מתממשת יפה, היא לדרג את רמת הטיפול כטובה ביותר מבין המסגרות המוצעות כיום לגיל הרך, זאת מתוך אמונה, כי מסגרת ביתית, חמה, זמינה ועצמאית אותה מנהלת מטפלת המקבלת הדרכה, ליווי והעצמה מקצועית בכל עת – היא מסגרת אידיאלית לגיל הרך. ישבתי לצד מנהלות המשפחתונים שכולן בוגרות קורס מטפלות סיווג 1 של משרד הכלכלה והתפעלתי מהאופן בו המשפחתונים מפוקחים, בנעימות ועם זאת בקפידה, על ידי נבחרת רכזות מקצועיות בעלות בחינוך A.M בחינוך לגיל הרך, בליווי מנחה מקצועית בעלת תואר A.B ובהדרכה. הרכזות מלוות את המשפחתונים בביקורים סדירים פרטניים פעמיים בחודש לצורך תצפית, הדרכה, פתרון בעיות וקידום אישי. מדהים בעיני לראות את היחס החם, את ההערכה האמיתית הזורמת בין מנהלות המשפחתונים לבין הרכזות "שלהן". ממש משפחה אחת גדולה… כבר אמרנו?

בהתחדשות מתמדת

מעבר לכך מתקיימת פעם בחודש הדרכה קבוצתית על ידי כל רכזת לקבוצת מנהלות המשפחתונים "שלה" בנושאים מקצועיים כמו: פסיכולוגיה התפתחותית, סדר יום, תפריט, בטיחות, העשרת פינות,
תקשורת נכונה ועוד. כשהרב יצחק גולדקנופף מנהל רשת 'פמילי' כחלק מרשת 'בית יעקב', עמד, כאמור, לפני הנשים ודיבר בהתרגשות רבה על הזכות שנפלה בחלקה של כל אחת לטפח את דור העתיד של עם ישראל, הוא שיבח את הצוות מקצועי, איכותי ועתיר ניסיון, אשר ידיו רב-לו בעשיה, בחינוך ובהתנהלות יעילה, חמה ומסורה, חייכתי כשנזכרתי במחשבתי הראשונה – בטוחה הייתי שמנהלות המשפחתונים הגיעו רק כדי לנפוש מעבודה קשה, כדי לחדש כוחות, כדי לשכוח מעט ממטלות היום-יום ולשוב בכוחות מחודשים. אז נכון, בוודאי שהייתה כאן התחדשות (וזו הייתה הכוונה של הנהלת 'פמילי' המסורה), הייתה הנאה גדולה מהתוכניות המיוחדות במינן שהביאו מארגני הנופש – החל מהרצאה מרגשת של הרב אשר דרוק, דרך מופע שכולו שחרור וצחוק של נועה ירון, להטוטי אש וסיפור אישי של רננה, תוכנית מדהימה של להקת 'פעמי תבל' והרקדה אל תוך הלילה ועוד ועוד – אבל בשורה התחתונה הכח האמיתי של רשת מעונות 'פמילי' על מאות העובדות המדהימות בה היא שהן בבחינת מחדשות בכל יום תמיד! בזכות ההשקעה הגדולה של הרכזות, הצוות הניהולי והחיבור היום יומי לצרכים שלהן ולצרכים של דור העתיד של עם ישראל.

להורדת הקובץ לחצ/י כאן

yom_iun_famely_iton_2016