כרטיס הביקור שלנו

עבר והווה למען עתיד ילדינו

מעונות היום של "בית יעקב" הוקמו בשנת התש"ט- 1949, מתוך תחושת שליחות לסייע בטיפול בילדים שהוריהם השתלבו במעגלי העבודה של הארץ הצעירה, ובילדי העולים שהופנו מלשכת הסעד.
מאז, זרם חלב רב בבקבוקי התינוקות, ומעונות היום של בית יעקב פרוסים בכל רחבי הארץ, ומהווים סמל ודוגמא למסגרת חינוכית – טיפולית מיטבית ומתקדמת.
ב 109 כיתות מעון שוהים כ-2,625 ילדי אימהות עובדות וילדים המופנים מהלשכות החברתיות, וזוכים לטיפול מיטבי, בסטנדרטים מובילים!

 

מעון שהוא בית

"מעון שהוא בית" – אינו סיסמא, זוהי תפיסה חינוכית רחבת משמעות, המבטיחה לאימהות שהפקידו את היקר להן מכל – בידיים של מטפלות אימהיות, שעושות ככל יכולתן ליצור תחושה של בית.

מעונות היום פועלים במבנים שהותאמו לפרוגרמה של משרד הכלכלה, ומצטיינים בציוד ואבזור חדיש ומושלם המותאם להתפתחותם המיטבית של הילדים בגיל הרך.
בעיצוב הסביבה החינוכית מושקע ידע מקצועי, עתיר ניסיון וחדשנות, כדי לתת לילדים סביבה מאתגרת ומעודדת התפתחות מקסימלית.

במעון נהנים הילדים מ-3 ארוחות מזינות וטריות מתוך תפריט מוקפד ומגוון, שנבנה ע"י תזונאית מוסמכת בהנחית משרד הבריאות. המזון מותאם לגילם ותואם התפתחות לפי שלבי הגיל.
המזון מבושל במטבחי המעונות, מחומרי גלם משובחים, ללא תוספות תעשייתיות, בדיוק כמו בסיר של אמא!

 

החלום שלנו…

מערכת מעונות היום של בית יעקב נמצאת בתנופת בניה מתמדת, אולם לא מצליחה לתת מענה לכל ילד. החזון שלנו הוא להמשיך ולפתח, ולהמשיך ולמנף ולעשות הכל כדי שכל אם בישראל, תוכל לצאת לעבודתה מתוך שלווה שילדה נמצא במעון שהוא בית…